دایناکورد یا پاور میکسر چیست؟

به طور کلی دایناکورد یا پاور میکسر را می توان از جمله دستگاه ‌های الکترونیکی دانست که جهت افزایش کیفیت صدا و همچنین تقویت شدت سیگنال های آن استفاده می شود. معمولاً به این دستگاه کنسول میکس، صفحه صدا یا حتی میکسر صوتی نیز گفته می شود. در واقع می توان گفت استفاده از میکسر صوتی ساده ترین و بهترین روش برای تنظیم دینامیک صدا، تنظیم تایم، ترکیب سیگنال ‌های صوتی مختلف و همین طور مسیریابی سیگنال‌ های صوتی خواهد بود. جالب است بدانید میکسر هایی که امروز مورد استفاده قرار می گیرند بسیار پیشرفته هستند و می ‌توانند سیگنال های دیجیتال و آنالوگ را به صورت کاملاً یکپارچه با یکدیگر ترکیب نمایند. در نتیجه این موضوع باعث می‌ شود تا صدا نیز به صورت یکپارچه و مطابق با تصویر پخش گردد.

در کل می توان گفت دایناکورد یا پاور میکسر نوعی دستگاه است که وظیفه آن پردازش، کنترل، تقویت و ترکیب صدا خواهد بود. وجود چنین قابلیت هایی باعث می شود تا در اجراهای زنده دیگر نیازی به استفاده از آمپلی فایر ها نباشد. زیرا این دستگاه خود به خوبی باعث تقویت صدا نیز خواهد شد. در این مطلب قصد داریم که اطلاعات بیشتری در مورد دایناکورد یا پاور میکسر در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم با ما همراه باشید.

 

توضیحی در مورد دایناکورد یا پاور میکسر

دایناکورد یا پاور میکسر را می توان قسمتی از دستگاه سیستم صوتی حرفه ای دانست. البته میکسر ها را به دو دسته متفاوت تقسیم بندی کرده اند که شامل پاورمیکسر و میکسر معمولی می‌باشد. اما تفاوت هایی بین میکسر معمولی و پاورمیکسر وجود خواهد داشت. از جمله این تفاوت ها می توان به ابعاد و وزن آن ها اشاره کرد. پاورمیکسر ها مزایای زیادی خواهند داشت که از جمله این مزایا می توان به وجود آمپلی فایر داخلی اشاره کرد. در واقع وجود چنین دستگاهی باعث خواهد شد تا میکس کردن و همچنین تغییر تون صدا به صورت همزمان انجام پذیرد.

یک نکته دیگر که باید بدانید آن است که دایناکورد یک شرکت آلمانی است که تولید کننده پاورمیکسر ها می باشد. اگر بخواهیم معنی کلمه دایناکورد را مورد بررسی قرار دهیم می ‌توان گفت که این کلمه از دو کلمه یونانی و لاتین تشکیل شده است‌ که داینا کلمه یونانی به معنی قدرت و کورد کلمه لاتین به معنی هارمونی هماهنگ می باشد. دلیل این نامگذاری را می‌ توان اهمیتی که هماهنگی بین ادوات موسیقی و همین طور نوازنده ها دارند دانست. بهتر است بدانید که شرکت دایناکورد در بین پاور میکسر ها بسیار شناخته شده است به همین دلیل بسیاری از افراد پاور میکسر ها را با این نام می شناسند.

دایناکورد یا پاور میکسر

انواع دایناکورد و پاورمیکسر

بهتر بدانید که دایناکورد یا پاور میکسر ها را تولید کنندگان به سه دسته متفاوت تقسیم کرده اند که شامل آنالوگ، برقی و همچنین دیجیتال می باشند. در زیر سعی کرده ایم هر کدام از آن ها را به صورت جداگانه توضیح دهیم.

 

پاورمیکسر آنالو

دستگاه دایناکورد یا پاور میکسر آنالوگ باعث خواهد شد تا تن سیگنال های صوتی و میزان صدا تنظیم گردد. معمولاً فیدرها و همین طو دستگیره های کنترل در پانل بالایی جای خواهند داشت. همچنین وضعیت صدا و درک جریان سیگنال ها ساده تر می‌ شوند‌. به طور کلی استفاده از این مدل میکسر ها بسیار ساده می باشد.

 

پاورمیکسر برقی

همان طور که در بالا توضیح داده شد دایناکورد یا پاور میکسر آنالوگ باعث خواهد شد تا توان داخلی تقویت گردد. به همین دلیل زمانی که آن را به میکسر برقی متصل کنید صدا به صورت مستقیم از بلندگو پخش خواهد شد. همچنین کار با میکسر های برقی بسیار ساده و راحت تر می باشد. در کل زمانی که تجهیزات یکسانی متصل هستند می توان با روشن کردن برق از آن ها استفاده کرد.

 

پاورمیکسر دیجیتال

دایناکورد یا پاور میکسر دیجیتال دارای فناوری بسیار پیشرفته است که با پردازش دیجیتال موجب تغییر حجم یا صدای سیگنال ها خواهد شد. در پردازش دیجیتال امکان کنترل چندین صدا وجود خواهد داشت. البته دقت داشته باشید که استفاده از یک میکسر دیجیتال نیاز به دانش بیشتری خواهد داشت. اما به هرحال نوع عمل کرد آن همانند آنالوگ خواهد بود.

انواع دایناکورد

خرید و تعمیر دایناکورد در کاشان

در واقع برای خرید محصولات الکترونیکی مانند دایناکورد یا پاور میکسر باید حتماً اطلاعات مناسبی نسبت به مدل، نوع برند، قیمت و همچنین کیفیت صدای آن ها به دست آورید. این اطلاعات به شما کمک می‌ کنند تا یک خرید عالی داشته باشید. افرادی که معمولاً در زمینه تصویر و صدا فعالیت می کنند خرید پاورمیکسر را از جمله مهم ترین اقدامات می دانند تا بتوانند یک اجرای فوق‌ العاده داشته باشند.

شما نیز اگر به دنبال خرید یا حتی تعمیر پاورمیکسر هستید می توانید به فروشگاه عادل الکترونیک کاشان مراجعه نمایید. زیرا در این فروشگاه تمامی اطلاعاتی که برای خرید این محصول نیاز است، در اختیار شما دوستان عزیز قرار می داده می‌ شود. همچنین در این فروشگاه تعمیرکاران حرفه ای وجود دارند که به تعمیر محصولات الکترونیکی به صورت تخصصی می پردازند.

خرید و تعمیر

برند های مختلف دایناکورد

شاید شما نیز به دنبال برندهای مختلف دایناکورد یا پاور میکسر باشید. البته بهتر است بدانید همان طور که گفته شد دایناکورد خود یکی از برندهای معروف می باشد که به دلیل محبوبیت بیش از اندازه آن را به عنوان پاورمیکسر می شناسند. از جمله برندهای دیگر می توان به جی تی آر، چیرمن، زیکو، جاسکو و همین طور اکوچنگ اشاره کرد.

 

دایناکورد برای هیئات مذهبی

معمولاً خرید سیستم های صوتی برای هیئت ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل افراد سعی می ‌کنند تا در هیئت ها،  مساجد، حسینیه ها و… از تجهیزات بسیار حرفه ‌ای استفاده نمایند تا مراسم مذهبی شان به بهترین شکل برپا گردد.  یکی از سیستم های صوتی که برای برپایی اعیاد مذهبی یا حتی عزاداری ها مورد استفاده قرار می گیرد دایناکورد یا پاور میکسر می باشد . این دستگاه موجب بهبود کیفیت سیستم های صوتی خواهد شد و با استفاده از پاورمیکسر ها دیگر نیازی به آمپلی فایر نیز نخواهد بود.

 

محصولات الکترونیک در کاشان

دوستان عزیزی که به دنبال خرید محصولات الکترونیک در کاشان هستند می توانند به صفحه رسمی عادل الکترونیک مراجعه نمایند. توجه داشته باشید که در این فروشگاه تمامی اطلاعات لازم در مورد برای خرید محصولات مختلف در اختیار شما دوستان عزیز قرار داده می شود.

دسترسی سریع به مطالب

دیگر مقالات الکترونیک عادل
راه های تماس با ما

برای پیام در واتساپ یا مشاهده صفحه اینستاگرام ما
با فیلتر شکن روشن روی دکمه ها کلیک کنید.

میتوانید مشخصات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.